Skip to content
Kodu » Blog » Kas ravitoit on ikka raviv toit?

Kas ravitoit on ikka raviv toit?

Vaatame kolme koeratoitu. Loe üksnes koostisosasid ja proovi aru saada, milline neist on ravitoit. Ühtlasi üksnes koostisosasid vaadates paku, milline neist on kõige kallim ja odavam.

TOIT 1: Meat and animal by-products (26% fresh chicken), cereals (14% rice), vegetable protein extracts, vegetable by-products (0.1% inulin from chicory, a source of FOS), oils and fats, yeast, minerals, mannan-oligosaccharide.
TOIT 2: Grains, vegetable by-products, meat and animal by-products, vegetable protein extract, seeds, oils and fats, minerals, vegetables.
Easily digestible ingredients: brewer’s rice, maize starch, maize gluten, chicken and turkey meal, vegetable oil, animal fat. Probiotic fibre source: beet pulp, linseeds
TOIT 3: Fresh chicken (41%), sweet potato (dried, 19%), poultry protein (dried), potato (dried), protein hydrolysate, peas, chicken liver, salmon oil, poultry fat, forrest berries (dried, total 0.3%: lingon berries, blueberries, elderberries), herbs (dried, total 0.2%: stinging nettle, blackberry leaves, common yarrow, fennel, caraway, chamomile, mistletoe leaves, gentian root, centaury), yeast (0.15% mannan oligosaccharides, 0.05% beta-glucans), sunflower oil, safflower oil, chicory (dried, source of inulin)

Kõik üleval lnimetatud toidud on kanamaitselised ning saadaval ühest veebipoest:

  1. Wolf of Wilderness Soft “Wide Acres” Chicken – 12kg 53.49 eurot
  2. Hill’s Prescription Diet Canine i/d Low Fat Digestive Care Chicken – 12kg 74.99 eurot
  3. Almo Nature Holistic Medium Adult Dog Chicken & Rice – 12kg 43.99 eurot

Nüüd, mil avalikustasin toitude nimed, siis näeme, et toit nr 2 on “ravitoit” tundliku seedimisega koertele. Kasutan jutumärke, sest nimekirja lugedes näeme, et toit ei sisalda mitte ühtegi ravimit. Mida see aga sisaldab?

Rõhutan korra veel üle: tegemist on toiduga, mis on seedeprobleemidega koerale. Esimene koostitsosa (ja seda on ka toidus kõige rohkem) on teraviljad, mis ei sobi mitmetele koertele ja on potentsiaalne allergeen! Selle toidu kosotisosa ei näe mitte välja nagu raviva toidu oma: sisaldab veel teadmata päritoluga taimede, liha ja loomade kõrvalsaadusi (vegetable by-products, meat and animal by-products); sisaldab teadmata päritoluga õlisid, seemneid, rasva ja juurvilju; kergesti seeditava alla on lisatud tärklis ja gluteen. Seega, “ravitoit” tundliku seedimisega koerale koosneb koostisosadest, mis on potentsiaalsed seedeprobleemide tekitajad.

Lõpetuseks kopeerin veel ühe toidupoe kuivtoidu koostisosad, mida saad võrrelda “ravitoiduga”.

Toidupoe koeratoit: Cereals and Cereal By-products, Meat and Meat By-Products, Chicken And Chicken By-Product, Vegetable Oil, Iodized Salt, Essential Vitamins And Minerals, Permitted Preservatives, Antioxidants & Flavours.