Skip to content
Kodu » Blog

Blog

Juhtumiuuring: Bostoni terjeri pankreatiit ja toitumine

Sattusin lugema väga huvitavat juhtumiuuringut, kus võeti vaatluse alla 6,5-aastane lõigatud Bostoni terjer, kellel esines krooniline pankreatiit. Paraku looma organism ravile ei vastanud ning sattus korduvalt haiglasse. Tema tervise parendamiseks katsetati kolme erinevat toitumist: menüü A: koosnes kuivtoidust ja puuviljadest menüü B: koosnes märjast ja… Read More »Juhtumiuuring: Bostoni terjeri pankreatiit ja toitumine

Vebinar: kuidas valida koerale kuivtoitu?

Pääse saad osta SIIT.  Mitmekülgne ja tervislik toit on pika elu üks nurgakivisid. Aga kuidas üldse valida kuivtoitu? Tule vebinarile ja räägime kõik segased kohad selgeks! Teemad, mida käsitleme: üldised juhised: makroainete ja mikroainete tasakaal, koostisosad, erinevad eluetapid, turunduse lõksud vaatame läbi abimehed, mis aitavad… Read More »Vebinar: kuidas valida koerale kuivtoitu?

Toortoitumine: miks ma ei soovita jälgida tüüpilist 1.5-3% reeglit?

Kiire ja lühike postitus sellest, miks pelgalt protsendi järgi toitmine on eksitav. Tegin võrdluse, kui palju peaks sööma 15kg kaaluv keskmiselt aktiivne koer võttes arvesse päevase kaloraaži versus laialt levinud 1.5-3% reeglit. Nagu me näeme, siis iga menüü on väga erineva kaloraažiga ning kui aluseks… Read More »Toortoitumine: miks ma ei soovita jälgida tüüpilist 1.5-3% reeglit?

Kuidas muuta toidukord tervislikumaks?

Tervisliku toitumise üks kuldreegleid on mitmekesisus. See ei hõlma üksnes põhitoit, vaid ka toite, mida lisad juurde. Oma lemmiku toidukorra saad tervislikumaks muuta, kui lisad: vett – eriti oluline kuivtoidu saajatel. Ei piisa üskenes täidetud veekausist.  puljongit – toetab kõhutervist muna(kollast) – kui loomakesel on… Read More »Kuidas muuta toidukord tervislikumaks?

Helsingi ülikooli teadlased kinnitavad toortoidu kasulikkust

Helsingi Ülikoolis viidi läbi uuring, mis näitas, et toore või toortoidu lisamine toidule on oluline terviseedendaja. Uuringus selgus, et koerad, kelle toit oli kutsukana vähemalt 20% ulatuses toortoit, kannatavad vähem nahaprobleemide ja allergiate käes. Oluline on välja tuua uurimisrühma juhi dotsent Anna Hielm-Björkmani kommentaar: “Kutsikad,… Read More »Helsingi ülikooli teadlased kinnitavad toortoidu kasulikkust

Vebinar: kuidas kasvatada õnnelikku koera?

Registreerimine asub SIIN.  Kutsume sind osalema vebinaril “Kuidas kasvatada õnnelikku koera?”. Vebinar toimub 27. jaanuar kell 18-20 ning on järelevaadatav! Vebinar on mõeldud praegustele kui ka tulevastele koeraomanikele ning loomulikult ka neile, kes soovivad lihtsalt rohkem koerte kohta teadmisi saada. Meie kohtumise käigus käsitleme järgnevaid teemasid: koera loomuomased… Read More »Vebinar: kuidas kasvatada õnnelikku koera?

Koerte toortoidu retseptide kogumiku uuendus

Head kliendid, mul on hea meel teatada, et toortoidu retseptikogumikuga tuleb nüüdsest kaasa tööriist, mis aitab välja arvutada sobilikud toidukogused ja teeb ostunimekirja.

Keskkond loomadele vähem stressirohkeks: piirame ilutulestiku laskmist!

Ma elan Lasnamäel ja iga aasta näen, kuidas koerad panevad omaniku juurest plehku pärast ilutulestiku laskmist. Ja ei, tegemist ei ole aastavahetuse ilutulestikuga, vaid näiteks neljapäeva õhtul kell 19. Kõvade paukude pärast on üsna palju koeri, kes kardavad talvehooajal jalutada. Kui meie kuuleme ilutulestikku väga… Read More »Keskkond loomadele vähem stressirohkeks: piirame ilutulestiku laskmist!

Kumba eelistada: õli või seemneid?

Möödunud nädala vebinaril esitati küsimus, millele ma ei jõudnudki vastata, kuid olen seni mõelnud. Hea kuulaja küsis, kumba tuleks eelistada, kas õli või seemneid? Mulle meeldib teha vastavad otsused just andmete põhjal. Seetõttu vaatame toiteväärtust ja teeme selle järgi otsuse! Minu vebinaridel osalejad või konsultatsioonide… Read More »Kumba eelistada: õli või seemneid?